Upravna tijela

Predsjednik Skupštine i Upravnog odbora: prof. dr. sc. Robert Matijašić

Potpredsjednici: Darko Čargonja i prof. dr. sc. Ivana Paula Gortan Carlin

Glavni tajnik: Josip Šiklić

Upravni odbor: Milan Kranjčević,  Miljenko Žanić, dr. sc. Željko Mrak, Kristina Mijandrušić Ladavac, mr. sc. Damir Kremenić

Nadzorni odbor: dr.sc. Slavko Krajcar, Iva Kolić i Anđelko Pucić

Časni sud: Galiano Labinjan, Ivan Šnajdar, Vilma Zohil Unukić

 

Članovi upravnih i savjetodavnih tijela

 

1. INICIJATIVNI ODBOR SABORA ČAKAVSKOG PJESNIŠTVA U ŽMINJU (1968.)

Članovi: Gaetano Čehić (Rovinj), Zvane Črnja (Ičići), Miho Debeljuh (Pula), Ivo Erman (Pula), Marin Franičević (Zagreb), Mario Hrelja (Rovinj), Tone Krajcar (Pula), Drago Kresina (Žminj), Marijan Mačina (Žminj), Mirko Paulinić (Žminj), Petar Radovan (Žminj), Ive Rudan (Pula), Šime Vučetić (Zagreb), Slavko Zlatić (Pula) i Vilma Zohil (Žminj)

 

2. TIJELA SABORA ČAKAVSKOG PJESNIŠTVA U PRVOME MANDATU (1969.)

Predsjednik: Mirko Božić, Zagreb

Potpredsjednik: Zvane Črnja, Ičići

Tajnica: Vilma Zohil, Žminj

Upravni odbor: Dragutin Tadijanović (Zagreb), Dobriša Cesarić (Zagreb), Marin Franičević (Zagreb), Šime Vučetić (Zagreb), Ive Jelenović (Zagreb), Slavko Zlatić (Pula), Ive Siljan (Pula), Ive Rudan (Pula), Miroslav Sinčić (Pula), Ljubo Drndić (Beograd), Tugomil Ujčić (Pazin), Egidio Zanini (Rovinj), Paškval Šverko (Rovinj), Mirko Paulinić (Žminj), Marijan Mačina (Žminj) i Petar Radovan (Žminj)

 

3. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U DRUGOME MANDATU (1970. – 1974.)

Predsjednik: Mirko Božić, Zagreb

Članovi predsjedništva: Ante Andraka (Rijeka), dr. Kaetan Blečić (Rijeka), dr. Vanda Ekl (Rijeka), Josip Hrvatin (Labin), Mario Hrelja (Rovinj), Vjekoslav Ivančić (Rijeka), Aleksa Ladavac (Pazin), Josip Lazarić (Pula), Željko Marinac (Buzet), Marijan Matković (Zagreb), Uroš Peruško (Zagreb), Ive Siljan (Pula), Antun Štifanić (Poreč), Vojko Trs (Zagreb), Veseljko Velčić (Zagreb), Jure Vukasović (Rijeka) i Slavko Zlatić (Pula)

GLAVNI ODBOR

Glavni tajnik: Zvane Črnja, Ičići

Članovi Glavnoga odbora: Emilia Beltram (Zagreb), Albino Crnobori (Pula), Josip Diminić (Labin), Milovan Dragić (Poreč), Josip Faraguna (Labin), Božo Jakovljević (Buzet), David Kabalin (Rijeka), Mario Kalčić (Pula), Galiano Labinjan (Pazin), Marijan Mačina (Žminj), Rikard Perčić (Buzet), Božo Peršić (Mošćenička Draga), Ive Rudan (Pula), Paškval Šverko (Rovinj), Vinko Tadejević (Rijeka) i Vilma Zohil (Žminj)

 

 

4. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U TREĆEMU MANDATU (1974. – 1977.)

Predsjednik: Andro Mohorovičić, Zagreb

Potpredsjednici: Željko Grbac, Rijeka

Živko Jeličić, Split

Slavko Zlatić, Pula

Glavni tajnik: Zvane Črnja, Ičići

Zamjenik glavnoga tajnika: Milan Rakovac, Pula

Predsjedništvo: Ante Andraka (Rijeka), Mirko Božić (Zagreb), Lucijan Benolić (Umag), Savo Černeka (Buzet), dr. Vanda Ekl (Rijeka), Ante Ferlin (Rijeka), Cvito Fisković (Split), Jure Franičević-Pločar (Split), Marin Franičević (Zagreb), Damir Grubiša (Rijeka), Josip Hrvatin (Labin), Dušan Jardas (Rijeka), Lucijan Kos (Opatija), Oreste Košeto (Poreč), Aleksa Ladavac (Pazin), Enio Matikio (Pula), Marijan Matković (Zagreb), Uroš Peruško (Zagreb), Etore Poropat (Zagreb), Dušan Rakovac (Zagreb), Nikica Samardžija (Rijeka), Ive Siljan (Pula), Milan Smoljan (Rovinj), Vojko Trs (Zagreb) i Veseljko Velčić (Zagreb)

IZVRŠNI ODBOR

Predsjednik: Galiano Labinjan, Pazin

Tajnica: Vilma Zohil, Žminj

Članovi Glavnoga odbora: Ante Bartolić (Pazin), Emilia Beltram (Zagreb), Mario Božić (Rovinj), Bruno Cotić (Roč), Josip Diminić (Labin), Milovan Dragić (Poreč), Josip Faraguna (Labin), Bernardica Herceg (Roč), Božo Jakovljević (Buzet), Vesna Jurkić (Pula), David Kabalin (Rijeka), Marijan Kalčić (Pula), Marijan Mačina (Žminj), Cvjetana Miletić (Opatija), Franjo Pavliček (Buje), Rikard Perčić (Buzet), Ivica Pilat (Vižinada), Milan Rakovac (Pula), Ive Rudan (Pula), Petar Strčić (Rijeka) i Neven Šperanda (Pazin)

ODBOR SAMOUPRAVNE DRUŠTVENE KONTROLE

Predsjednik: Šanto Kranjac, Pula

Članovi: Živko Čondrić (Opatija) i Rino Luk (Pazin)

ZNANSTVENO VIJEĆE

Predsjednik: Marin Franičević, Zagreb

Članovi: Josip Bratulić (Zagreb), Vanda Ekl (Rijeka), Cvito Fisković (Split), Marko Fotez (Beograd), Milan Moguš (Zagreb), Glorija Rabac-Čondrić (Zadar), Petar Strčić (Rijeka), Miroslav Šicel (Zagreb), Šime Vučetić (Zagreb), Slavko Zlatić (Pula) i Lovro Županović (Zagreb)

SAVJET SABORA ČAKAVSKOGA PJESNIŠTVA

Članovi: Milka Barać (Split), Ivan Božac (Žminj), Mario Božić (Rovinj), Josip Bratulić (Zagreb), Dobriša Cesarić (Zagreb), Marin Franičević (Zagreb), Zdenka Gudelj-Velaga (Rijeka), Živko Jeličić (Split), David Kabalin (Rijeka), Ivan Katušić (Zagreb), Zoran Kompanjet (Rijeka), Marijan Matković (Zagreb), Milan Moguš (Zagreb), Ljubo Pavešić (Rijeka), Renato Pernić (Pula), Ivica Pilat (Vižinada), Glorija Rabac-Čondrić (Zadar), Ive Rudan (Pula), Miroslav Sinčić (Pula), Dragutin Tadijanović (Zagreb), Rudolf Ujčić (Pazin), Radovan Vidović (Split), Ada Vižentin (Buje), Šime Vučetić (Zagreb) i Stjepan Vukušić (Pula)

IZVRŠNI ODBOR SABORA ČAKAVSKOGA PJESNIŠTVA

Predsjednik: Milan Rakovac, Pula

Tajnica: Darinka Božac, Žminj

Članovi: Zvane Črnja (Ičići), Marijan Kalčić (Pula), Milica Kranjčić (Žminj), Marijan Mačina (Žminj), Šime Predovan (Rovinj), Ksenija Primorac (Žminj), Anđelko Pucić (Žminj), Zdenka Višković (Pula) i Vilma Zohil (Žminj)

 

 

5. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U ČETVRTOME MANDATU (1977. – 1982.)

Predsjednik: Andre Mohorovičić, Zagreb

Potpredsjednici: Marin Franičević, Zagreb

Damir Grubiša, Rijeka

Slavko Zlatić, Pula

Glavni tajnik: Albino Crnobori, Pula

Predsjedništvo: Romano Božac (Žminj), Mirko Božić (Zagreb), Bruno Buršić (Labin), Dinko Čabran (Rovinj), Živko Čondrić (Opatija), Zvane Črnja (Ičići), Josip Faraguna (Labin), Cvito Fisković (Split), Ivica Gorički (Pula), Nikola Ivanišin (Zadar), Božo Jakovljević (Buzet), Živko Jeličić (Split), Šanto Kranjac (Pula), Galiano Labinjan (Pazin), Aleksa Ladavac (Pazin), Ratko Lukšić (Barban), Jordan Matković (Poreč), Cvjetana Miletić (Opatija), Daniel Načinović (Pula), Rade Peleš (Zagreb), Josip Percan (Pula), Etore Poropat (Zagreb), Milan Rakovac (Pula), Ive Siljan (Pula), Irina Šmit (Juršići), Vojko Trs (Zagreb), Ivo Vejvoda (Beograd), Veseljko Velčić (Zagreb), Zdenka Višković-Vukić (Pula) i Vilma Zohil (Žminj)

ODBOR SAMOUPRAVNE DRUŠTVENE KONTROLE

Predsjednik: Just Ivetac, Pula

Članovi: Marija Ivetić (Pazin) i Darko Krušić (Pula)

TAJNIŠTVO

Tajnik: Albino Crnobori, Pula, glavni tajnik

Članovi: Ivica Gorički (Pula), Galiano Labinjan (Pazin), Ratko Lukšić (Barban), Jordan Matković (Poreč), Daniel Načinović (Pula), Josip Percan (Pula), Milan Rakovac (Pula), Ante Sviličić (Split) i Zdenka Višković-Vukić (Pula)

ZNANSTVENO-ISTRAŽIVAČKO VIJEĆE

Predsjednik: Slavko Zlatić, Pula

Članovi: Miroslav Bertoša (Pula), Josip Bratulić (Zagreb), Zvane Črnja (Ičići), Vanda Ekl (Opatija), Vedran Gligo (Split), Vesna Jurkić-Girardi (Pula), Mario Kalčić (Pula), Petar Strčić (Rijeka), Franjo Švelec (Zadar) i Radovan Vidović (Split)

KOMISIJA ZA INFORMIRANJE

Predsjednik: Mirko Urošević (Pula)

Članovi: Branko Blažina (Pula), Daniel Načinović (Pula) i Renata Osip (Barban)

 

 

6. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U PETOME MANDATU (1982. – 1986.)

Predsjednik: Veselko Velčić, Zagreb

Glavni tajnik: Mario Kalčić, Pula

Predsjedništvo: Veseljko Velčić (Zagreb), Galiano Labinjan (Pazin), Zvane Črnja (Ičići), Milan Rakovac (Pula), Miloš Zlatić (Opatija), Slavko Zlatić (Pula), Marija Crnobori (Beograd), Ive Rudan (Pula), Josip Bratulić (Zagreb), Božo Jakovljević (Buzet), Josip Cerovac (Buzet), Petar Strčić (Rijeka), Nada Janko (Poreč), Jordan Matković (Poreč), Mario Kalčić (Pula), Vlado Pernić (Roč), Ratko Lukšić (Barban), Rade Peleš (Zagreb), Darko Pavlić (Zagreb), Vilma Zohil (Žminj), Anđelko Pucić (Žminj), Ive Siljan (Pula), Albino Crnobori (Pula), Vanda Ekl (Rijeka) i Andre Mohorovičić (Zagreb)

 

7. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U ŠESTOME MANDATU (1986. – 1990.)

Predsjednik: Ema Derossi-Bjelajac, Zagreb

Potpredsjednik: Petar Strčić, Rijeka

Glavni tajnik: Galiano Labinjan, Pazin

 

8. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U SEDMOME I OSMOME MANDATU (1991. – 1998.)

Predsjednik: Petar Strčić, Rijeka

Potpredsjednici: Armando Debeljuh, Pula

Vlado Pernić, Roč

Iva Lukežić, Grobnik

Poslovni tajnik: Aldo Kliman, Pula

Članovi Upravnoga odbora: Božo Jakovljević (Buzet), Julijano Sokolić (Mali Lošinj), Ivan Šnajdar (Klana), Želimir Perović (Kostrena), Gorka Ostojić-Cvajner (Pula), Srećko Kabalin (Novi Vinodolski), Ana Legac (Opatija), Milan Kranjčević (Otočac), Mate Krizman (Pazin), Miloš Pernić (Pazin), Gordana Restović (Poreč), Vinko Ribarić (Rijeka – Rab), Petar Strčić (Rijeka), Vlado Pernić (Roč), Dušan Prašelj (Rijeka – Ronjgi), Slavko Kalčić (Svetvinčenat), Slavko Krajcar (Zagreb) i Nada Galant (Žminj)

 

 

9. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U DEVETOME MANDATU (1998. – 2002.)

Predsjednik: Aleksa Ladavac, Pazin

Potpredsjednici: Vlasta Juretić, Grobnik

Armando Debeljuh, Pula

Tajnica: Vilma Unukić, Žminj

Članovi Upravnoga odbora: Božo Jakovljević (Buzet), Julijano Sokolić (Mali Lošinj), Ivan Šnajdar (Klana), Želimir Perović (Kostrena), Gorka Ostojić-Cvajner (Pula), Srećko Kabalin (Novi Vinodolski), Ana Legac (Opatija), Milan Kranjčević (Otočac), Mate Krizman (Pazin), Miloš Pernić (Pazin), Gordana Restović (Poreč), Vinko Ribarić (Rijeka – Rab), Petar Strčić (Rijeka), Vlado Pernić (Roč), Dušan Prašelj (Rijeka – Ronjgi), Slavko Kalčić (Svetvinčenat), Slavko Krajcar (Zagreb) i Nada Galant (Žminj)

 

10. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U DESETOME MANDATU (2002. – 2006.)

Predsjednik: Aleksa Ladavac, Pazin

Potpredsjednici: Vlasta Juretić, Grobnik

Armando Debeljuh, Pula

Glavni tajnik: Ferdinand Tončinić, Pazin

Članovi Upravnoga odbora: Rikard Perčić (Buzet), Julijano Sokolić (Cres – Lošinj), Ivan Šnajdar (Klana), Želimir Perović (Kostrena), Gorka Ostojić-Cvajner (Pula), Srećko Kabalin (Novi Vinodolski), Marija Trinajstić (Opatija), Milan Kranjčević (Otočac), Galiano Labinjan (Pazin), Gordana Restović (Poreč), Vinko Ribarić (Rab), Petar Strčić (Rijeka), Mirjana Pavletić (Roč), Dušan Prašelj (Ronjgi), Slavko Kalčić (Svetvinčenat), Ankica Nanut (Škrljevo), Slavko Krajcar (Zagreb), Nada Galant (Žminj), Ivan Pavačić (Pinezići, otok Krk) i Veseljko Velčić (Mošćenička Draga)

 

 

11. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U JEDANESTOME MANDATU (2006. – 2011.)

Predsjednik: Slavko Krajcar, Zagreb

Potpredsjednici: Đeni Dekleva Radaković, Poreč

Branko Blažević, Novi Vinodolski

Glavni tajnik: Ferdinand Tončinić (2006. – 2009.), Pazin

Elvis Orbanić (2009. – 2011.), Žminj

Nadzorni odbor: Ivica Percan (predsjednik), Pula; članovi: Dario Basaneže (Novigrad) i Miranda Damijanić (Žminj)

 

 

12. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U DVANAESTOME MANDATU (2011. – 2015.)

Predsjednik: Slavko Krajcar, Zagreb

Potpredsjednici: Branko Blažević, Novi Vinodolski

Đeni Dekleva Radaković, Poreč

Glavni tajnik: Josip Šiklić, Pazin

Administrativna tajnica: Nada Galant, Žminj

Članovi Upravnoga odbora: Darko Čargonja (Ronjgi), Vlasta Juretić (Grobnik), Milan Kranjčević (Otočac), Gorka Ostojić-Cvajner (Pula) i Ivan Šnajdar (Klana)

Nadzorni odbor: Ivana Paula Gortan-Carlin (predsjednica), Novigrad; članovi: Elena Grah-Ciliga (Buzet) i Anđelko Pucić (Žminj)

 

 

13. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U TRINAESTOME MANDATU (2015. – 2019.)

Predsjednik Skupštine i Upravnog odbora: Robert Matijašić, Pula

Potpredsjednici: Darko Čargonja, Ronjgi

Elena Grah Ciliga, Buzet

Glavni tajnik: Josip Šiklić, Pazin

Administrativna tajnica: Nada Galant, Žminj

Članovi Upravnoga odbora: Kristina Mijandrušić-Ladavac (Žminj), Milan Kranjčević (Otočac), Ivan Pavačić Jecalićev (Krk), Branko Blažević (Novi Vinodolski) i Željko Mrak (Trviž)

 

14. TIJELA ČAKAVSKOGA SABORA U TRINAESTOME MANDATU (2020. – 2024.)

Predsjednik Skupštine i Upravnog odbora: Robert Matijašić, Pula

Potpredsjednici: Darko Čargonja, Ronjgi

Ivana Paula Gortan Carlin, Novigrad

Glavni tajnik: Josip Šiklić, Pazin

Administrativna tajnica: Nada Galant, Žminj

Članovi Upravnoga odbora: Milan Kranjčević (Otočac),  Miljenko Žanić (Novi Vinodolski), dr. sc. Željko Mrak (Trviž), Kristina Mijandrušić Ladavac (Žminj), mr. sc. Damir Kremenić (Kornić)

Nadzorni odbor: dr.sc. Slavko Krajcar (Zagreb), Iva Kolić (Barban) i Anđelko Pucić (Žminj)